Zapisy na zajęcia “ARTprzygoda w muzeum”

Zdjęcie

Ruszamy w ARTprzygodę z sokólskim Muzeum: w cztery kolejne lipcowe środy o godz. 11.00 zapraszamy do Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK (ul. Piłsudskiego 2) na zajęcia dla dzieci od 7 do 12 lat.

Macie do wyboru następujące tematy:

1) 5 lipca – „Kosmos dla dziewczynek. Superbohaterki” / Czy wiedzieliście że królowa Jadwiga miała swój własny gabinet? A Simona Kossak uważana była wręcz za czarownicę, bo tak doskonale porozumiewała się ze zwierzętami? Poznaj niezwykłe postaci kobiece związane z historią oraz kulturą polską i wybierz razem z nami swoją superbohaterkę! Zajęcia przygotowane przez “Fundację Kosmos dla Dziewczynek” przeznaczone są dla wszystkich. W atrakcyjnej-komiksowej formie uczą historii. Czas trwania: ok. 60 min.

2) 12 lipca – „Monidło” / Będziemy bawić się fotografią autoportretową, dodawać sobie kolorów i upiększać swój wizerunek za pomocą technik mieszanych, na wzór dawnych retuszerów i fotografów tworzących portrety zwane monidłami. Przynosimy swoje zdjęcia twarzy wydrukowane czarno-biało na zwykłej drukarce (jeżeli zapomnicie wziąć je ze sobą, to szybko będziemy mogli zrobić takie wydruki na miejscu). Czas trwania ok. 70 min.

3) 19 lipca – „Roślinne zakładki” / Zainspirowani „Zielnikiem hAnki” (wystawa czasowa) stworzymy autorskie zakładki „zielnikowe”. Dowiemy się o magii i mocy ziół w tradycji ludowej. Czas trwania ok. 60 min.

4) 26 lipca – „Tkacki łapacz snów” / Patyki, druty, kolorowe wstążki, koraliki, włóczka – to wszystko posłuży nam do wykonania własnego „łapacza snów”. Porozmawiamy o tradycji wykonywania podobnych ozdób w naszym kraju, bo przecież „Polacy nie gęsi i swoje pająki mają”. Forma tradycyjnego pająka, czyli ozdoby podwieszanej u sufitu będzie naszą inspiracją do kolorowej pracy. Czas trwania ok. 70 min.

Zapisy pod adresem mailowym: sylwia.nowakowska@sokolskiosrodekkultury.pl

W tytule maila: ARTprzygoda w Muzeum / W treści maila: imię i nazwisko uczestnika, wiek, nr kontaktowy. Istnieje możliwość zapisu tylko na wybrane terminy-tematy.

Zdjęcie
Skip to content