Zapisy na warsztaty zielarskie z Agnieszką Prymaka – “Maść topolowa”

Zdjęcie

Wiosna to czas pączków, ale nie takich które robi się z okazji tłustego czwartku. Mowa tu o pączkach które wypuszczają drzewa i krzewy, a które moją w sobie ogromną siłę i moc leczniczą.

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie i warsztaty zielarskie z Agnieszką Prymaka!

Miejsce: Muzeum Ziemi Sokólskiej, ul. Piłsudskiego 2
Data: 23 marca (czwartek) 2023 r.
Godzina: 17:00
Czas trwania – ok. 2 godzin
Cena 50 zł/os.

Na warsztat weźmiemy pąki topoli, w których występuje bogactwo związków prze​ciwzapa​lnych, jak chociażby salicyna i jej pochodne. Ekstrakty topolowe stosowane zewnętrznie zmniejszają stan zapalny, a co za tym idzie, zmniejszają odczuwanie bólu. Dodatkowym plusem jest piękny zapach, jaki unosi się podczas maceracji pąków. Będą to bardzo pachnące warsztaty, na których stworzymy MAŚĆ TOPOLOWĄ.

Maść topolowa jest bardzo pomocna w OBRZĘKACH stawów, STANACH ZAPALNYCH stawów i skóry, KONTUZJACH, zakwasach, BÓLACH MIĘŚNI, nerwobólach, oparzeniach.

Na warsztatach wykonamy macerat topolowy tłuszczowy, który posłuży do wykonania maści, ale dowiemy się i o innych metodach ekstrakcji pączków topolowych.

Ugotujemy i spróbujemy aromatycznej i zdrowej herbatki z „patyków”.

Brzmi ciekawie? Zapisz się, zadzwoń: tel. 690 333 590, lub napisz: poczta@muzeumziemisokolskiej.pl

Każdy uczestnik zabierze ze sobą słoiczek (60 ml) maści do domu.

O prowadzącej: AGNIESZKA PRYMAKA – zielarka, dyplomowany zielarz-fitoterapeuta, pasjonatka ziół, życia w zgodzie z naturą, jest autorką marki Zielska Kolonia (https://www.facebook.com/zielskakolonia)

Skip to content