Zapisy na warsztaty zielarskie z Agnieszką Prymaka

Zdjęcie

Sezon jesienno-zimowy daje nam się we znaki. Ale z infekcjami i niekorzystną aurą możemy walczyć. Korzystając z wiedzy znanej nam już doskonale zielarki i fitoterapeutki Agnieszki Prymaka nauczymy się jak pomóc sobie w tym czasie.

Zapraszamy na WARSZTATY ZIELARSKIE do Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK

29 listopada (środa) o godz. 17:00 na około dwugodzinne spotkanie, w trakcie którego:

  • Korzystając z tego co daje nam przez cały rok natura przygotujemy pyszną i zdrową herbatę z „badyli”  z dodatkiem rozgrzewających przypraw i jesiennych owoców. Taki napój ma działanie odżywcze, witaminizujące, rozgrzewające i przede wszystkim bardzo dobrze smakuje. Herbatkę tę będziemy pić w czasie trwania warsztatów.
  • Opowiemy o olejkach, które działają wirusobójczo i bardzo sprawdzają się w okresie przeziębień. O tym jak je najlepiej i najbezpieczniej wykorzystać. Pokażemy jak wykonać olejkowy spray „Siedmiu złodziei”. Każdy otrzyma przepis na wykonanie tego specyfiku.
  • Ukręcimy  krem do rąk z mocznikiem i ziołami. Zimno na podwórku i  i suche powietrze w pomieszczeniach  sprawia że nasze dłonie są często wysuszone, łuszczące się, szorstkie. Zadbamy o nie i zrobimy krem, który świetnie nawilża skórę. To będzie krem bardzo bogaty, bo wykorzystamy mnóstwo maceratów i ekstraktów, które Agnieszka przygotowała latem  z ziół: nagietka, żywokostu, nostrzyka, modrzewia, dziurawca, dąbrówki. Każdy zabierze ze sobą do domu 50 ml kremu do pielęgnacji swoich dłoni.

Koszt warsztatów 50zł/os.

Obowiązują zapisy: tel. 690 333 590, poczta@muzeumziemisokolskiej.pl

Zdjęcie
Skip to content