Zapisy na warsztaty haftu – 25 maja (sobota)

Zdjęcie

Zapraszamy na drugie w tym roku spotkanie z rękodzielniczką i hafciarką – Justyną Żamojdą, znaną w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) jako farfar. Będzie to okazja do rozpoczęcia lub kontynuowania Waszej przygody z haftem.

Zaczynamy o godz. 15:00 w Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK, warsztaty odbędą się w sobotę 25 maja 2024 r. Naszym celem będzie ozdobienie saszetki bawełnianej wymyślonym przez Was wzorem lub sentencją, tak by była niepowtarzalna. Spotkanie potrwa 2 godziny. Żeby lepiej nam się pracowało mamy limit miejsc, w warsztatach może wziąć udział tylko 10 osób.

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały. Uczestnicy warsztatów wyszywane saszetki zabierają ze sobą do domu.

Koszt warsztatów: 50 zł/os.

Informacje i zapisy: 690 333 590 lub poczta@muzeumziemisokolskiej.pl

Justyna Żamojda (farfar) – rękodzielniczka, hafciarka. W swoich pracach posługuje się haftem płaskim, inspiruje się tradycyjnymi makatkami, często wykorzystując istniejące wzory, ale modyfikując przesłanie. Łączy typowe dla haftów roślinne motywy z hasłami absurdalnymi, czasem wulgarnymi, trafiającymi tylko do odbiorcy o specyficznym poczuciu humoru. W hafcie interesuje ją zderzanie ze sobą przeciwieństw i efekt jakie to zderzenie przynosi.

Zdjęcie
Skip to content