Zajęcia z okazji Święta Niepodległości

W związku z tegorocznym Świętem Odzyskania Niepodległości jak zwykle przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne w temacie polskich symboli narodowych. Wzięły w nich udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Janowszczyźnie (kl. II) oraz wychowankowie Przedszkola nr 1 w Sokółce.

Relację fotograficzną z wizyty uczniów SP w Janowszczyźnie znaleźć można na stronie placówki: http://szkolajanowszczyzna.pl/2021/11/09/wycieczka-do-muzeum-ziemi-sokolskiej/. Wspólnie z dziećmi szukaliśmy ważnych symboli (nie tylko narodowych) i poznawaliśmy ich wagę w pracy historyka. W czasie naszych poszukiwań zajrzeliśmy do kufrów i gablot na wszystkich ekspozycjach. Na zakończenie przyglądaliśmy się monetom i każdy wykonał sobie kopię ciekawszych egzemplarzy znajdujących się w naszym muzealnym archiwum.

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach połączonych z krótką prezentacją na temat wykorzystania symboli narodowych, dowiedziały się m.in. że stanowią one sposób na oznakowanie miejsc pamięci, potem wykonały pracę plastyczną – lampiony w barwach narodowych. Prace dzieci zabrały ze sobą do domów.