Wystawa Muzeum Ziemi Sokólskiej dostępna w Kamienicy Tyzenhauza

Zapraszamy do sali wystawienniczej na ul. Piłsudskiego 1 (Kamienica Tyzenhauza, siedziba SOK) na przepiękną wystawę fotografii z okresu międzywojnia autorstwa Lucjusza Antoniego Juliana Niedźwieckiego (1886 – 1972). Wystawa pochodzi z naszego archiwum i była po raz pierwszy prezentowana w Sokółce w Noc Muzeum w roku 2015.

Na 33 fotografiach wykonanych w technice fotografii czarno – białej i sepii odkryją Państwo Sokółkę i inne miejscowości bliskie sercu fotografa, z okresu międzywojnia jaką dzisiaj trudno już dostrzec. Nieistniejące już budowle oraz te w pierwotnym kształcie, stare uliczki i krajobrazy. Zdjęcia tworzące ekspozycję zostały udostępnione przez Macieja Powałę-Niedźwieckiego – wnuka autora zdjęć.

W tę nostalgiczna podróż zapraszamy do połowy listopada 2021 do placówki SOK przy ul. Piłsudskiego 1 (parter). Godziny zwiedzania od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00 (godziny pracy Punktu Informacji Turystycznej).

Wstęp bezpłatny.