Wiosenne warsztaty zielarskie z Agnieszką Prymaka (relacja)

Zdjęcie

Na drzewach właśnie pojawiają się pączki roślin, to niewątpliwy sygnał budzenia się przyrody z okresu uśpienia, oznaka nadchodzącej wiosny.
Postanowiliśmy wraz z Agnieszką Prymaka skorzystać z okazji i wykorzystać moc tkwiącą w tych zalążkach liści i kwiatów na kolejnych warsztatach w sokólskim muzeum. W czwartek, 23 marca wykonywaliśmy wspólnie z uczestnikami wydarzenia maść z pączków topoli, która łagodzi dolegliwości bólowe stawów i mięśni.
Przy tworzeniu maści towarzyszyło nam gotowanie i próbowanie herbaty z „patyków” czarnej porzeczki i malin leśnych.
Jak zwykle spotkanie z Agnieszką – fitoterapeutką, miłośniczką wspomagania organizmu dzięki ziołom – to zarówno solidna teoria jak i sama praktyka. Od tego czym jest gemmoterapia, czyli dziedzina zielarstwa zajmująca się pączkami roślin, wyjaśnień co do właściwości prozdrowotnych topoli uczestnicy powoli i metodycznie uczyli się wykonywać „przepis” na maść kojącą dolegliwości bólowe stawów i mięśni. Jakie szczęście, że cześć półproduktów została wcześniej przygotowana przez prowadzącą, co przyspieszyło wszystkie procesy i udało się nam skończyć wszystko zgodnie z planem!

Fotorelacja E. Wiśniewska:

Skip to content