Weekend seniora z kulturą 2021

2 października (sobota) zapraszamy do Muzeum Ziemi Sokólskiej szczególnie serdecznie wszystkich seniorów. Tego dnia wstęp do muzeum dla osób powyżej 60-tego roku życia będzie nieodpłatny.

W dniach 2-3 października 2021 r. rozpocznie się „Weekend seniora z kulturą”. Kampania skierowana jest do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Nasze muzeum włącza się w tę ogólnopolską akcję.

2 października, w związku z wyjątkowym “weekendem z kulturą” przewidzieliśmy dodatkową atrakcję dla osób odwiedzających nasze muzeum. O godz. 12:00 zapraszamy wszystkich chętnych do sali etnograficznej na pierwszym piętrze na pokaz osnuwania warsztatu tkackiego. Będziemy, wraz z osobami z kółka tkackiego SOK przygotowywać nasz ludowy warsztat do pracy. Wiele osób goszczących i odwiedzających nas wie, że pomimo sędziwego wieku, krosno tkackie w naszej sali to eksponat czynny, korzystamy z niego aktywnie cały czas, umożliwia on zwiedzającym muzeum samodzielne próby tkania pod okiem instruktora. Tym razem będzie można podejrzeć proces bardziej żmudny, ale jakże fascynujący, odsłaniający kulisy powstawania tkaniny, proces osnuwania, rozdzielania nitek, ich porządkowania, nastrajania kapryśnego ludowego krosna.

Zapraszamy! Muzeum w sobotę jest dostępne do zwiedzania od godz. 10:00 do 15:00!