Warsztaty ziołowe z Agnieszką Prymaką – maść z glistnika

Zdjęcie

Uzupełnij swoją domową ziołową apteczkę na wiosnę! 29 kwietnia (piątek) 2022 r., o godz. 17:00 w Muzeum Ziemi Sokólskiej odbędą się warsztaty pn. “Maść glistnikowa” z Agnieszką Prymaką.

➡️ W czasie zajęć wykonamy MAŚĆ GLISNIKOWĄ, która powinna znaleźć się w każdym domu, ponieważ świetnie goi wszelkie zmiany skórne, liszaje, owrzodzenia, odciski, a nawet guzki nowotworowe. Otrzymacie porządną dawkę wiedzy i zabierzecie do domu recepturę i słoiczek wykonanej przez siebie maści (65 ml).

➡️ Zaparzymy sobie także wiosenną, WZMACNIAJĄCĄ HERBATKĘ, ale nie z glistnika, bo to bardzo silna roślina i herbatek z niej ot tak sobie się nie pije. Będzie herbatka ziołowa, smaczna i przede wszystkim zdrowa. Jaka? To niespodzianka dla uczestników.

Warsztaty są płatne – koszt 40 zł/os.

Obowiązują zapisy: poczta@muzeumziemisokolskiej.pl, tel. 733 007 796

GLISTNIK JASKÓŁCZE ZIELE jest to jedna z pierwszych roślin zieleniących się, gdy tylko zejdzie pierwszy śnieg. Żółty sok wyciekający z rośliny po przełamaniu łodyżki służy do usuwania brodawek i kurzajek. Ma silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, wirusobójcze.

PROWADZENIE: AGNIESZKA PRYMAKA – zielarka, dyplomowany zielarz-fitoterapeuta, pasjonatka ziół, życia w zgodzie z naturą i z sobą. Od kilku lat prowadzi Zielską Kolonię, firmę związaną z miejscem w którym mieszka, prowadząc warsztaty o szerokim pojęciu “zielarskim”.

Skip to content