Warsztaty haftu – zapisy

Zdjęcie

Zapraszamy na spotkanie z rękodzielniczką i hafciarką – Justyną Żamojdą, znaną w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) jako farfar. Będzie to okazja do rozpoczęcia lub kontynuowania Waszej przygody z haftem.

Zaczynamy o godz. 15:00 w Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK, warsztaty odbędą się w sobotę po świętach, 6 kwietnia 2024 r. Naszym celem będzie ozdobienie torby bawełnianej wymyślonym przez Was wzorem lub sentencją, tak by była niepowtarzalna. Inspirować się będziemy wyszywanymi ręcznikami, obrusami z naszych domów, muzealnymi eksponatami, pracami naszej ekspertki. Ponieważ jest pewne, że spotkanie to tylko początek wyzwania i potrwa tylko ok. 2 godzin (wiemy że jest to zbyt mało czasu by skończyć wyszywanie), uczestnicy zabierają wszystkie niezbędne materiały po zajęciach ze sobą do domu. W cenie warsztatów są wiec wliczone rzeczy które musicie mieć by mieć możliwość skończenia pracy w domowym zaciszu: tamborek, igły, mulina, torby na których będziecie haftować.

Koszt warsztatów: 50 zł/os.

Informacje i zapisy: 690 333 590 lub poczta@muzeumziemisokolskiej.pl

Justyna Żamojda (farfar) – rękodzielniczka, hafciarka. W swoich pracach posługuje się haftem płaskim, inspiruje się tradycyjnymi makatkami, często wykorzystując istniejące wzory, ale modyfikując przesłanie. Łączy typowe dla haftów roślinne motywy z hasłami absurdalnymi, czasem wulgarnymi, trafiającymi tylko do odbiorcy o specyficznym poczuciu humoru. W hafcie interesuje ją zderzanie ze sobą przeciwieństw i efekt jakie to zderzenie przynosi.

Skip to content