Unikalne pamiątki sokólskiego przedsiębiorstwa trafiły do muzeum

Zarząd PPUH “AGROMECH” sp. z o. o. przekazał Sokólskiemu Ośrodkowi Kultury pamiątki po dawnym Państwowym Ośrodku Maszynowym tzw. “POM” w Sokółce (Os. Buchwałowo 10). Na zbiór składają się: dwie kroniki pamiątkowe zakładu, dwa sztandary oraz dwa proporczyki okolicznościowe. Jak można przeczytać w uzasadnieniu decyzji Zarządu spółki, przedmioty zostały ofiarowane “ze względu na ich historyczne znaczenie (…) dla miasta Sokółka oraz regionu”. Będą one wraz z kronikami udostępniane wszystkim osobom zainteresowanym w placówce Sokólskiego Ośrodka Kultury – Muzeum Ziemi Sokólskiej, na ul. Piłsudskiego 2. Kronik zostaną zdigitalizowane na miejscu.

Zachęcamy Państwa do dzielenia się swoimi wspomnieniami o zakładach POM. Chcielibyśmy nagrać cenne relacje pracujących w zakładach, potrzebujemy pomocy w identyfikacji osób znajdujących się na zdjęciach we wspomnianych kronikach.

Osoby zainteresowane pamiątkami POM oraz nagraniem swoich wspomnień związanych z zakładem zapraszamy do kontaktu w sprawie darów: poczta@muzeumziemisokolskiej.pl, tel. 85 711 24 86, 733 007 796 oraz strony muzeum na Facebooku: https://www.facebook.com/MuzeumZiemiSokolskiej.