Spotkanie wokół wystawy czasowej “Pieniądz wojny i okupacji”

Dnia 14 listopada (poniedziałek) o godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie związane z prezentowaną w Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK wystawą czasową “Pieniądz wojny i okupacji ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku”. Naszym gościem będzie pomysłodawca wystawy, kierownik Muzeum Historycznego w Białymstoku – Piotr Niziołek. Jest on specjalistą numizmatykiem, współautorem publikacji towarzyszącej wystawie “Pieniądz czasów wojny i okupacji 1939-1945”.

W czasie spotkania będzie można poznać wiele interesujących faktów na temat specyfiki środków płatniczych na ziemiach polskich okupowanych we wspomnianym okresie, nie zabraknie opowieści o fałszerstwach tego czasu, brawurowych i legendarnych. Zapytamy naturalnie o to jak było w Sokółce, m.in. czy opowieści jakoby w Sokółce na terenie getta istniały środki płatnicze jest prawdziwa.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu szczególnie klasy szkolne wraz opiekunami (kontakt z muzeum w sprawie uczestnictwa grup szkolnych: 690 333 590).

Wstęp na wydarzenie jest wolny.