Spotkanie archiwistów społecznych w Sokółce

Zdjęcie

24 września 2022 r. w Kamienicy Tyzenhauza Sokólskiego Ośrodka Kultury odbyło się trzecie spotkanie podlaskich archiwistów społecznych.

Było ono okazją do zdobycia praktycznych umiejętności porządkowania zbiorów, porozmawiania o potrzebach archiwistów społecznych, a także wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy pomiędzy osobami zaangażowanymi w zachowanie historii społecznej Podlasia. Uczestnicy mogli zapoznać się także z działalnością Sokólskiego Ośrodka Kultury, zwiedzić XIX-wieczną posesję w Sokółce i posłuchać opowieści o dziejach rodziny Wilczyńskich – jednego z ciekawszych rodów związanych wiekowo z naszym miastem. Spotkanie zakończyła wizyta w Muzeum Ziemi Sokólskiej.

Podczas wydarzenia o możliwościach współpracy z Centrum Archiwistyki Społecznej mówiły Karolina Sakowicz i Maria Mossakowska.

Dziękujemy Mariuszowi Bieciukowi – ambasadorowi archiwistyki społecznej na Podlasiu i koordynatorowi wydarzenia ze strony Centrum Archiwistyki Społecznej, a uczestnikom spotkania za pomoc w porządkowaniu naszego muzealnego archiwum.

Działanie było częścią projektu “Zakorzenieni”, dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, Gminę Sokółka.

Fot. W. Panow/Sokólski Ośrodek Kultury

Skip to content