Rusza projekt “Zakorzenieni”

Zdjęcie

Miło jest nam poinformować, że od września 2022 roku dzięki wsparciu Sokólskiego Funduszu Lokalnego grupa nieformalna “Miłośnicy Ziemi Sokólskiej” wraz z Sokólskim Ośrodkiem Kultury będzie realizowała projekt poświęcony lokalnemu dziedzictwu, dbaniu o swoje pamiątki rodzinne, zdobywaniu wiedzy na temat własnych archiwów rodzinnych. Pod nazwą projektu “Zakorzenieni” kryje się szereg działań, które przeprowadzone będą na terenie gminy Sokółka. Pierwszym z nich będzie spotkanie ze specjalistami zajmującymi się archiwami społecznymi. Kolejnym – warsztaty genealogiczne oraz rodzinne. Podsumowanie działania czeka nas na przełomie jesieni i zimy.

Zachęcamy Państwa do zaglądania na strony internetowe Sokólskiego Ośrodka Kultury, nasze profile w mediach społecznościowych oraz odwiedzania strony Działaj Lokalnie i strony Sokólskiego Funduszu Lokalnego, by śledzić postępy i relacje z działania.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, Gminę Sokółka.

Skip to content