Rozmowy o zwyczajach pogrzebowych. Spotkanie wokół publikacji “Zmarły człowiecze” Dawida Gudela

Listopad to miesiąc pełen refleksji i zadumy.

Wielu z nas wraz z jego początkiem odwiedza cmentarze zmarłych, by zapalić znicz na grobach swoich bliskich, a jednocześnie zastanowić się nad kruchością życia doczesnego.
Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza do Muzeum Ziemi Sokólskiej przy ul. Piłsudskiego 2, w piątek 19 listopada 2021 r., o godz. 17.00 na spotkanie z autorem książki “Zmarły człowiecze” – Dawidem Gudelem, z którym porozmawiamy o obrządkach pogrzebowych wielokulturowego Podlasia.
Wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o zwyczajach i tradycjach religijnych związanych z pochówkiem w religii chrześcijańskiej, muzułmańskiej i judaistycznej.

Dawid Gudel – animator kultury w Centrum Trzech Kultur w Suchowoli, Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Koordynator projektu “Szlakiem przydrożnych kapliczek w gminie Suchowola” w ramach programu “Etnopolska 2019” oraz “Zachowanie i promocja dziedzictwa narodowego Kalwarii i Suchowoli” (program Interreg V-A Litwa-Poska).

Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa poświęcona sokólskim nekropoliom, wzbogacona o nastrojowe fotografie przygotowane przez Wzgórza Sokólskie (popularny fanpage na platformie Facebook).
W plakacie wydarzenia wykorzystano zdjęcie autorstwa Wojciecha Panowa/Wzgórza Sokólskie