Relacja z wernisażu “160 Lat Petersbursko-Warszawskiej Drogi Żelaznej”

Od 14 września do 30 września przed budynkiem Sokólskiego Ośrodka Kultury na ul. Grodzieńskiej 1 można oglądać wystawę poświęconą jubileuszowi powstania linii kolejowej łączącej niegdyś Petersburg z Warszawą. Wystawa plenerowa jest jednym z elementów obchodów 160-lecia ukończenia budowy linii kolejowej łączącej Warszawę z Petersburgiem oraz 170-lecia podjęcia decyzji o jej budowie. W uroczystym otwarciu wystawy dnia 14 września 2021 r. wzięli udział twórcy ekspozycji z muzeum kolejnictwa Stacja Muzeum. O historii linii opowiadał kurator ekspozycji pan Michał Fludziński. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty dla młodzieży, które poprowadził historyk, kolekcjoner militariów pan Tomek Tomaszycki. Przypomnieliśmy przy okazji wystawę zdjęć archiwalnych poświęconych m.in. infrastrukturze kolejowej Sokólszczyzny “Dawna Sokólszczyzna w fotografii Lucjusza Niedźwieckiego”.

Wczorajszy wernisaż wystawy odbył się pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej, władze miasta reprezentował Zastępca Burmistrz Pan Adam Kowalczuk. W wydarzeniu i zajęciach edukacyjnych uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce oraz wychowankowie Warsztat Terapii Zajęciowej św. Rity z Legionowa.