Relacja z Rodzinnych Warsztatów Wielkanocnych

Sokólski Ośrodek Kultury od szeregu lat prowadzi zajęcia popularyzujące tradycyjne dla naszego kraju techniki wykonywania świątecznych palm oraz pisanek. Oprócz wielkanocnej oferty edukacyjnej pracowni plastycznej SOK oraz oferty lekcji muzealnych Muzeum Ziemi Sokólskiej proponujemy zawsze tuż przed Niedzielą Palmową jeszcze warsztaty otwarte dla każdej grupy wiekowej – zajęcia rodzinne, mające umilić czas i wprowadzić w świąteczny nastrój.

Co było wyjątkowego podczas trwania Rodzinnych Warsztatów Wielkanocnych?

Atmosfera, wiadomo, no i wiek uczestników – niektórzy liczyli sobie 4 lata, niektórzy 74.

Na sobotnich warsztatach (1 kwietnia) w Kawiarni „Lira” tradycyjnie gościliśmy stałych bywalców oraz tych, którzy zawitali do nas po raz pierwszy. Każdy mógł liczyć na wsparcie instruktorów SOK-u.

Owocem spotkania były urokliwe palmy wielkanocne i zachwycające tradycyjne pisanki przygotowane w technice batiku szpilkowego.

Dziękujemy za wspólny czas!

fot. Wojciech Panow