Promocja publikacji “Wspomnienia zapisane w zeszytach” Stanisława Sańko

Zdjęcie

Stanisław Sańko (1924-2008) przez całe życie mieszkał na podlaskiej wsi Sokolany (powiat sokólski), uprawiając ziemię, a w wieku 77 lat zaczął spisywać dzieje mieszkańców Sokolan oraz losy własnej rodziny. Przez kilka lat regularnie notował swoje wspomnienia w zeszytach, które następnie opracował jego syn – Czesław Sańko.
“Wspomnienia zapisane w zeszytach” S. Sańko sięgają swoją chronologią okresu międzywojennego i dalej przenoszą czytelnika w czas okupacji niemieckiej i radzieckiej. Wspomnieniom wojennym poświęca autor bardzo dużą część swojej książki. Znajdziemy tu relację świadka historii, który opisuje swojej rodzinne strony i ich dzieje z prostotą i mądrością człowieka doświadczonego przez wojnę i podobnie jak jego sąsiedzi z trudem odbudowującego się w czasach powojennych. Jest to opowieść traktująca również o dziejach chóru parafialnego w Sokolanach i w końcu dziejach samej parafii.
Zapraszamy dnia 4 marca (piątek) o godz. 17:00 na promocję książki Stanisława Sańko i spotkanie z rodziną autora – wydawcami jego wspomnień do Kamienicy Tyzenhauza (ul. Piłsudskiego 1). Wstęp bezpłatny.
Po spotkaniu będzie można zakupić publikację (cena egzemplarza – 35 zł/szt.)

Skip to content