Otwarcie wystawy “Pisanki świata ze zbiorów Beaty Mozolewskiej” – zaproszenie

Zdjęcie

17 marca (piątek) o godz. 17:00 zapraszamy do Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK na otwarcie wystawy czasowej, która wprowadzi nas w świąteczny i wiosenny nastrój.

Na ekspozycji “Pisanki świata ze zbiorów Beaty Mozolewskiej” zaprezentowana zostanie kolekcja zdobionych jaj będąca efektem ponad 20 letniej pasji Pani Beaty. Znajdziemy tu pisanki z różnych rejonów etnograficznych naszego kraju, pisane woskiem, wydrapywane, oklejane, malowane, te wykonane przez wybitnych twórców ludowych, ale i zachwycające ciekawostki ze świata, zdobione w nietypowy sposób jajka w różnej formie, wielkości i o różnym przeznaczeniu (puzderka, bombki) m.in. z Niemiec, Egiptu, Chin, Rosji, Belgii, Czech, Białorusi, Tunezji.

Kolekcję Pani Beaty pokazywaliśmy po raz pierwszy w sokólskim muzeum w roku 2016, a ponieważ cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem – postanowiliśmy ekspozycję powtórzyć.

Ilustracją do barwnych pisanek i jaj będą również pocztówki wielkanocne użyczone na cele wystawy ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wystawa potrwa do 17 kwietnia 2023 r. Grupy zorganizowane (przedszkolne, szkolne) mogą rezerwować zwiedzanie z przewodnikiem pod numerem telefonu: 690 333 590 lub mailowo (poczta@muzeumziemisokolskiej.pl). Wstęp bezpłatny. Czas zwiedzania z przewodnikiem – ok. 20 min.

Skip to content