Nowa wystawa czasowa w muzeum poświęcona rzeźbie Piotra Szałkowskiego

W naszym muzeum dostępna jest do nieodpłatnego zwiedzania nowa wystawa czasowa poświęcona twórczości Piotra Szałkowskiego.

W uroczystym wernisażu wystawy, który odbył się popołudniu 7 czerwca uczestniczyli m.in: Burmistrz Sokółki – Ewa Kulikowska, Dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej – dr Artur Gaweł.

Gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele rodziny pana Piotra Szałkowskiego, wybitni twórcy ludowi (m.in. Tadeusz Klimowicz, Dionizy Purta, tkaczki tkaniny dwuosnowowej), kustosz PMKL-u pan Wojciech Kowalczuk, przywitała Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury – Barbara Maj.

Na wystawie można oglądać łącznie 16 płaskorzeźb oraz 81 innych prac twórcy. Są to w większości zbiory Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Unikalną część wystawy stanowią pamiątki wypożyczone od rodziny rzeźbiarza. Wystawa będzie dostępna do połowy września 2022 r. Kontakt w sprawie zwiedzania dla grup zorganizowanych (tel. 690 333 590, mail: poczta@muzeumziemisokolskiej.pl)

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia (zdj. W. Panow):