“Moje archiwum rodzinne” – warsztaty z Łomżyńskim Towarzystwem Naukowym

Zdjęcie

“Moje archiwum rodzinne” – warsztaty z Łomżyńskim Towarzystwem Naukowym im. Wagów

Jeżeli masz zdjęcia, dokumenty, przedmioty które chciałbyś zabezpieczyć, uporządkować – przyjdź w sobotę, 22 października 2022 r. na warsztaty do Sokólskiego Ośrodka Kultury.
 Nie wisz jak zabezpieczyć medal po przodku, masz stare dokumenty po babci, krewnych, chcesz opowiedzieć historię swojej rodziny, uzyskać podpowiedź: co dalej? Zapraszamy na warsztaty “Moje archiwum rodzinne” z Łomżyńskim Towarzystwem Naukowym im. Wagów.

By maksymalnie pomóc uczestnikom zaplanowaliśmy jednego dnia następujące bloki tematyczne:
pierwszy o godz. 10:00 – zapraszamy na wykład o tym jak wygląda tworzenie swojego rodzinnego archiwum, poszukiwanie swoich korzeni.

Po przerwie kawowej (11.30-12.00) zapraszamy na drugą część, praktyczną: o godz. 12:00 – zajmiemy się pracą nad zabezpieczeniem przyniesionych przez uczestników pamiątek, poznacie archiwalne bhp (czego nie robić, i jak robić by nie zaszkodzić naszym rodzinnym zbiorom).

Wydarzenie odbędzie się 22 października 2022, w sali konferencyjnej Sokólskiego Ośrodka Kultury na ul. Piłsudskiego 1 (Kamienica Tyzenhauza, wejście Punkt Informacji Turystycznej).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 733 007 796 – kontakt – Edyta Wiśniewska
Ilość miejsc jest ograniczona.

Wydarzenie jest częścią projektu “Zakorzenieni” realizowanego przez grupę nieformalną Miłośnicy Ziemi Sokólskiej przy wsparciu Sokólskiego Ośrodka Kultury.
Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez  Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, Gminę Sokółka

Skip to content