Mój album rodzinny – relacja z warsztatów

19 listopada o godz. 11:00 spotkaliśmy się w Muzeum na warsztatach poświęconych samodzielnemu tworzeniu albumu rodzinnego.

Porozmawialiśmy przy okazji o tym czym jest drzewo genealogiczne, jak można wykorzystać album pamiątkowy by zapisywać w nim ważne informacje o naszych bliskich, na co należy zwracać szczególną uwagę przy podpisywaniu umieszczanych w nim fotografii. Zajęcia były atrakcyjne pod względem materiałów z których korzystaliśmy: dekoracyjnych taśm, narożników, wstążek, co sprawiło radość szczególnie najmłodszym uczestnikom zajęć.

Wydarzenie było już ostatnim działaniem warsztatowym w ramach projektu “Zakorzenieni” realizowanego przez grupę nieformalną Miłośników Ziemi Sokólskiej przy wsparciu Sokólskiego Ośrodka Kultury.

O całym projekcie można dowiedzieć się więcej w materiale przygotowanym przez Twoją Telewizję Regionalną: https://www.youtube.com/watch?v=o3Eu3Y4bP5o&t=182s&ab_channel=TwojaTelewizjaRegionalna

Warsztaty były bezpłatne. Dofinansowano je ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, Gminę Sokółka.

Fot. W. Panow: