Impreza plenerowa „Noc Świętojańska” nad zalewem w Sokółce – 21 czerwca 2024 r.

Zdjęcie

„Eleonora Meller zabierze nas w głąb siebie w dźwiękach gongów i mis tybetańskich i poprowadzi taniec intuicyjny. Seniorzy z Miejskiej Rady Seniorów, z UTW w Sokółce oraz Koła PZERiI w Sokółce nauczą nas wyplatania wianków i przygotują słowiańskie potrawy. Agnieszka Prymaka – Zielska Kolonia wprowadzi nas w świat medycyny ludowej, a Edyta Wiśniewska w świat tradycyjnego tkactwa.


„Noc Świętojańska” to czas puszczania wianków, zabawy, śpiewu i tańców wokół ognisk. A będzie to możliwe przy dźwiękach akordeonów Michała Sawickiego oraz pieśni ludowych w wykonaniu zespołów Sokólski Ośrodek Kultury.
Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Seniorzy łączą pokolenia” dofinansowanego z dotacji budżetu Województwa Podlaskiego z programu Samorządu Województwa Podlaskiego pn. “Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”.

źródło: Sokolka.pl

Warsztaty tkackie przewidziane są od godziny 17:00 do 19:00. Przeznaczone są zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na ramkach tkackich typu “bardko” uczestnicy imprezy będą wykonywać bransoletki, które będą mogli zabrać ze sobą do domów.

W trakcie imprezy przewidziano wiele dodatkowych atrakcji skierowanych do wszystkich grup wiekowych.

Zdjęcie
Skip to content