Herbatka i maść choinkowa – EkoWarsztaty z Agnieszką Prymaką – zmiana terminu wydarzenia na 25 marca

Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK zaprasza na warsztaty przy herbatce igiełkowej z zielarką, propagatorką medycyny naturalnej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie odbędzie się nie 16 marca, jak było planowane, tylko w terminie późniejszym – 25 marca. Za utrudnienia przepraszamy.

Gościem muzeum 25 marca (piątek) o godz. 17:00 będzie Agnieszka Prymaka, właścicielka marki “Zielska Kolonia”.
Jak zwykle uczestników wydarzenia czeka pasjonująca opowieść o dobroczynnych właściwościach roślin będących w naszym zasięgu – tym razem otrzymamy porządną dawkę wiedzy o takich właściwościach świerku i sosny. Tematem spotkania będzie wykonanie MAŚCI CHOINKOWEJ Z ŻYWICĄ. Jest ona bardzo skuteczna w leczeniu przeziębień, kataru i kaszlu, zatok. Wystarczy wsmarować ją w klatkę piersiową i plecy. Udrażnia drogi oddechowe. Wzmacnia i rozgrzewa w przypadku przemarznięcia. Poprawia krążenie i zwiększa ukrwienie skóry. Jest pomocna w leczeniu bólów mięśni, stawów i przy nerwobólach. Stosuje się ją również w leczeniu dolegliwości skórnych: stanów zapalnych, zakażeń bakteryjnych i grzybic. Przyspiesza gojenie się ran. Jest to najstarsza maść na oparzenia.
Każdy z uczestników zabierze ze sobą do domu słoiczek maści choinkowej z żywicą. Oprócz tego nauczy się robić orzeźwiającą herbatkę z igiełek, w czasie warsztatów będziemy się nią częstować.
Koszt warsztatów: 35 zł
Obowiązują zapisy: poczta@muzeumziemisokolskiej.pl lub 733 007 796 lub 690 333 590

Zaprasza Zielska Kolonia i Sokólski Ośrodek Kultury.