Etnograficzne mapy rzemieślników – spotkanie w Kundziczach

Zapraszamy w imieniu organizatorów: Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna na spotkanie, w czasie którego powstanie mapa rzemieślników w Kundziczach (gmina Krynki) i okolicy.

Na spotkaniu będzie można pomóc określić etnografom jacy rzemieślnicy i rękodzielnicy pracowali w pobliskich wsiach. Rzemieślnicy wykonujący kołowrotki zostali utrwaleniu we wsi Kundzicze i Kruszyniany na filmie Państwowego Muzeum Etnograficznego w roku 1977 “Wyrób kołowrotków” (link do filmu). Jest to punkt wyjścia do dalszego odkrywania pracy naszych bliskich – przodków.

KIEDY: 1 sierpień 2021 r., godz. 17:00

GDZIE: Gospoda w Chlewie, Kundzicze 7 (gmina Krynki)

Przyjdź i opowiedz:
Jacy rzemieślnicy mieszkali i pracowali w okolicznych wsiach.
Jakie przedmioty dawniej wytwarzano ręcznie (kołowrotki, sita, kosze, samodział lniany itp.).

Przynieś:
Stare przedmioty, wytworzone w gminie Krynki i jej okolicy.
Zdjęcia dawnych rzemieślników i rękodzielników przy pracy.
Coś drobnego do jedzenia na wspólny poczęstunek (jeśli chcesz i możesz). Razem stworzymy mapę lokalnego rzemiosła i rękodzieła!

Podczas spotkania odbędzie się też pokaz przędzenia na kołowrotku.

Zaprasza: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna i Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021 oraz środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.