Czasem by się czegoś nauczyć potrzebujemy czasu. Szczególnie tkactwo jest taką dziedziną, której upływ czasu pomaga, wydaje się nawet że jest to celebrowanie czasu dla siebie, a nawet medytacja.
Jeżeli czasu Wam nie brakuje w czwartkowe popołudnia, albo uciekacie od szaleńczego tempa naszej współczesności – zapiszcie się na naszą propozycję warsztatów tkackich. Naszym tematem będzie krajka – wzorzysty pas, który dawniej służył nawet do zabiegów magicznych, dziś jest elementem ozdoby rekonstruktorów i zespołów folklorystycznych.
20 stycznia (czwartek) o godz. 16.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w pracowni tkackiej w budynku Sokólskiego Ośrodka Kultury, na pierwszym piętrze wyremontowanej Kamienicy Tyzenhauza (sala 113).
Prowadzenie zajęć – Edyta Wiśniewska – instruktor SOK, tkaczka krajek należąca do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Tkactwem zainteresowała się w roku 2015, wraz z podjęciem pracy w Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK, potem było stypendium artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego, następnie dwie publikacje współtworzone z Aleksandrą Plutą (pierwsza wyd. przez Podlaskie Stowarzyszenie Agroturystyczne, druga wyd. dzięki staraniom Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej). Dziś prowadzi zajęcia stacjonarne tkactwa tradycyjnego krajki, uczy dzieci i dorosłych, bierze udział w festynach promujących dziedzictwo tkackie Sokólszczyzny.
Zapisy i informacje: poczta@muzeumziemisokolskiej.pl
tel. 733 007 796
Zapisy trwają do wyczerpania limitu miejsc. Pierwszeństwo mają osoby uczestniczące w poprzedniej edycji warsztatów tkackich SOK poświęconych tematowi Gobelinu.
Warsztaty są bezpłatne.