Alchemia pięka – relacja z letnich warsztatów zielarskich z Agnieszką Prymaka

Zdjęcie

W letnie, sierpniowe popołudnie spotkaliśmy się w muzeum z zielarką, popularyzatorką wspomagania swojego zdrowia środkami natury – Agnieszką Prymaka. W czwartek, 3 sierpnia pracowaliśmy nad serum odżywczym do twarzy pt. “Kwiaty Lata”.

Naszymi składnikami serum okazały się rośliny bardzo niepozorne: nagietek, ogórecznik lekarski, żółtlica drobnokwiatowa. Najpierw Agnieszka omówiła ich charakterystykę: wygląd, właściwości, następnie dowiedzieliśmy w jaki sposób i w jakich proporcjach użyjemy ich do kosmetyku. Dalsza część była poświęcona odmierzaniu środków i płynów potrzebnych do stworzenia serum. Towarzyszyła nam bardzo smaczna kwiatowa herbata, wyczarowana z melissy, czarnej malwy, nagieteka, pysznówki czerwonej, płatków słonecznika.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pełne były odgłosów mielenia, mieszania, ważenia, cięcia. Jak zwykle przypominały trochę to lekcję gotowania a trochę lekcję chemii. Pełno było pytań dodatkowych i cennych wskazówek udzielanych przez prowadzącą odnośnie tego co jeszcze może pomóc w danym przypadku i na dany problem. Warsztaty miały więc miłą atmosferę swobodnego spotkania i wielowątkowego wykładu popartego solidną dawką doświadczeń Agnieszki w pracy z ziołami.

Fotorelacja z wydarzenia – W. Panow:

Skip to content